ANUNȚ IMPORTANT! Dezinfecție pe străzi și în spațiile publice din Ciugu

02.04.2020    #Ciugud_Responsabil - Informații oficiale COVID-19    Primăria Comunei Ciugud

macheta_actiuni_dezinfectie_ciugud

Primăria Comunei Ciugud va desfășura începând de joi, ora 18,00, acțiuni de dezinfecție a tuturor străzilor, aleilor, trotuarelor, parcurilor și spațiilor publice. Dezinfecția zonelor de circulație și a spațiilor publice se va realiza cu substanțe certificate pe bază de clor și are ca scop prevenirea răspândirii virusului COVID – 19. Acțiunile se vor desfășura  în mai multe zile, după ora 18,00, până la dezinfectarea tuturor spațiilor intens circulate din satele comunei.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și vă rugăm să evitați deplasarea în perioada în care se desfășoară acțiunile de dezinfecție!