ANUNȚ IMPORTANT! Furnizarea apei potabile va fi întreruptă în Comuna Ciugud!

12.04.2021    Noutăți    Primăria Comunei Ciugud

ANUNȚ IMPORTANT!

Furnizarea apei potabile va fi întreruptă, luni seara, în Comuna Ciugud!

Operatorul regional APA CTTA SA ALBA anunță consumatorii că luni, 12 aprilie 2021, de la ora 22.00, se va întrerupe furnizarea de apă potabilă în mai multe localități din județ, printre care și Comuna Ciugud (inclusiv Zona de Dezvoltare Economică Ciugud – Drâmbar).sistare_furnizare_apa_potabila

Întreruperea este cauzată de lucrări de înlocuire a unei vane defecte aferentă aducțiunii de apă DN1200 (FIR II) în zona localității Petrești.

Potrivit companiei, întreruperea furnizării apei ar putea dura circa 40 de ore.

Cetățenii sunt rugați să își asigure rezervele de apă necesare. La reluarea furnizării pot apărea, pentru mai multe zile, depășiri ale parametrului turbiditate, situație în care consumatorilor le este recomandat să folosească apa doar în scopuri menajere.

• Eventualele probleme și zonele în care apar pot fi semnalate Dispeceratului  Alba Iulia la numărul de telefon: 0258.834.501.