ANUNȚ IMPORTANT! Furnizarea apei potabile va fi întreruptă în toate satele comunei Ciugud

19.10.2020    Noutăți    Primăria Comunei Ciugud

sistare_furnizare_apa_potabila

ANUNȚ IMPORTANT!

Furnizarea apei potabile va fi întreruptă în toate satele comunei Ciugud

SC APA CTTA SA ALBA-Sucursala Alba Iulia anunță consumatorii din satele comunei Ciugud că, din cauza lucrărilor la Autostrada Sebeș-Turda (tronson I), se va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 20 octombrie, începând cu ora 6.00.

Întreruperea este necesară pentru relocarea aducțiunii de apă DN1200 (FIR II) și va dura aproximativ 40 de ore.

Consumatorii sunt rugați să își asigure rezerva de apă necesară pe timpul acestei întreruperi. De asemenea, la reluarea furnizării pot apărea local depășiri ale parametrului turbiditate, situație în care consumatorii sunt rugați să folosească apa numai în scopuri menajere.

• Orice probleme sau perturbații pot fi semnalate Dispeceratului  Alba Iulia (telefon : 0258 – 834501) sau Dispeceratului Sucursalei Alba Iulia (telefon : 0258 – 810463, mobil 0723212647).

Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfortul creat!

Anunțul complet al societății de apă poate fi citit AICI (dă click aici) !