ANUNȚ IMPORTANT! Întrerupere furnizare apă din cauza unei defecțiuni

26.05.2020    Noutăți    Primăria Comunei Ciugud

sistare_furnizare_apa_potabila

Stimați cetățeni,

Din cauza unei avarii la rețeaua de alimentare cu apă, furnizare apei potabile este întreruptă parțial în comuna Ciugud (satele Ciugud și Limba). Compania de apă, SC APA CTTA SA ALBA-Sucursala Alba Iulia, intervine în prezent pentru remedierea defecțiunii.

După reluarea furnizării pot apărea turbidități, situație în care consumatorii sunt rugați să folosească apa numai în scopuri menajere.

• Orice probleme sau perturbații pot fi semnalate Dispeceratului  Alba Iulia (telefon : 0258 – 834501) sau Dispeceratului Sucursalei Alba Iulia (telefon : 0258 – 810463, mobil 0723212647).

În numele furnizorului de apă, ne cerem scuze pentru disconfortul creat și sperăm ca defecțiunea să fie remediată în cel mai scurt timp posibil.