Restricții de circulație în satul Drâmbar

08.04.2024    Noutăți    Primăria Comunei Ciugud

Stimați cetățeni,macheta_restrictii_drambar

Vă informăm că marți, 9 aprilie 2024, circulația rutieră va fi închisă, între orele 8:00 și 17:00, în satul Drâmbar pentru realizarea unei traversări a conductei de apă pluvială. În zona satului Drâmbar, derulăm o amplă lucrare de captare a apelor pluviale de pe dealuri, astfel încât acestea să nu ajungă în zonele locuite și să fie direcționate spre Râul Mureș.

În perioada lucrărilor, vă rugăm să folosiți ruta ocolitoare pe DC306 (noul pod peste Râul Mureș de la Șeușa), respectiv de la intersecția cu DJ107C - DJ107( zona industrială ) – podul peste Râul Mureș de la Teleac.

Pentru orice problemă sau pentru informații suplimentare puteți suna la 0733/066110 (viceprimar Liliana Oarga).

Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfort!deviere_circulatie_drambar