#VACCIN cu informații oficiale - informații utile, din surse oficiale, despre VACCINARE

04.05.2021    #Ciugud_Responsabil - Informații oficiale COVID-19    Primăria Comunei Ciugud

macheta_vaccinare_cu_informatii_oficiale Comuna Ciugud derulează campania „#VACCIN cu informații oficiale” prin care vă oferă informații utile despre vaccinarea națională împotriva COVID – 19.

Vaccinarea este un act voluntar, însă vă rugăm să vă bazați decizia pe care o veți lua în privința imunizării pe informații din surse oficiale și pe studii puse la dispoziție de specialiștii în sănătate.

Recomandarea noastră este ca, înainte de toate, să vă VACCINAȚI cu informații sigure, din surse oficiale!

Programarea pentru vaccinare se poate face pe platforma națională de programare:

Cum decurge campania de vaccinare în România?

• Pentru informații utile click AICI!

Mic dicționar de termeni medicali folosiți în campania de vaccinare împotriva COVID-19:

Consultați prospectul vaccinului împotriva COVID-19 dezvoltat de Moderna cu informații pentru utilizator AICI!

Consultați prospectul vaccinului împotriva COVID-19 dezvoltat de BioNTech/ Pfizer (denumit Comirnaty) cu informații pentru utilizator AICI!

Dacă aveți întrebări sau neclarități despre vaccinarea împotriva COVID – 19, puteți găsi anumite răspunsuri utile AICI.

RAPORTĂRILE zilnice privind numărul persoanelor vaccinate în România și reacțiile adverse înregistrate le puteți citi AICI!

În această perioadă au apărut o mulțime de MITURI privind vaccinurile și efectele acestora. Află principalele 10 INFORMAȚII FALSE DESPRE VACCINARE!

Site-ul oficial al Organizației Mondiale a Sănătății conține numeroase informații oficiale despre pandemia COVID-19 și măsurile de prevenție/ protecție.

Pentru informații utile click AICI!